top of page
Türkan Uzun

Doç. Dr. Türkan UZUN

Mimari Danısman

   Doç. Dr. Türkan UZUN, Lisans eğitimini 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde tamamladıktan sonra, yüksek lisans derecesini 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mimarlık Tarihi ve Kuramı programında, doktora derecesini ise 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yine aynı alanda elde etmiştir. 2020 yılında Gelişim Üniversitesi'nde doçentlik unvanını almıştır.

2008-2013 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde (MSGSÜ), 2013-2015 yılları arasında Gedik Üniversitesi'nde ve 2016-2018 yılları arasında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde davetli öğretim üyesi olarak lisans ve yüksek lisans düzeyinde proje ve kuramsal dersler yürütmüştür. Tamamlamış olduğu yüksek lisans tezleri makale ve kitap bölümleri olarak yayımlanmıştır.

   Akademik kariyerinde mimarlık tarihi ve kuramı, geç Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemi mimarlığı üzerine yoğunlaşmış olup, bu alanlarda çeşitli ulusal ve uluslararası makaleler ve bildiriler sunmuştur. Ayrıca, BIM ve dijital tasarım yöntemleri gibi modern mimari uygulamalar üzerine çalışmalar yapmaktadır. Halen Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Akademik Cv İçin Tıklayın...

  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page