top of page
Hülya Coşkun

Asst. Prof. Dr. Hülya COŞKUN

Mimari Danısman 

   Asst. Prof. Dr. Hülya COŞKUN, lisans ve yüksek lisans derecelerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi'nden almıştır. Doktora çalışmalarını, École Nationale Supérieure d'Architecture de Paris-Belleville (ENSA-PB), Paris, Fransa'da şehir planlama ve mimarlık tarihi üzerine gerçekleştirmiştir. 2017 yılında, "Avrupa'da 20. Yüzyılın İlk Yarısında Konut Sorunu ve Henri Prost Örneği" başlıklı doktora tezi ile MSGSÜ'de doktor unvanını kazanmıştır.

   Akademik kariyerinde, konut tasarımı, Fransız mimar-plancı Henri Prost, endüstrileşme ve mimarlık, Le Corbusier, parametrik tasarım ve Zaha Hadid gibi konular üzerinde yoğunlaşmıştır. Ayrıca, İstanbul, Roma ve Grand Paris gibi şehirlerdeki mimari gelişmeler, Covid-19 pandemisinin mimariye etkileri, hastane tasarımı, yeşil ve sürdürülebilir mimari alanlarında da çalışmalar yapmıştır.

   Asst. Prof. Dr. Hülya COŞKUN, Türkiye, ABD ve İngiltere'de beş yıldızlı oteller, konut projeleri, hastaneler, alışveriş merkezleri, havaalanları ve ofis binaları gibi büyük ölçekli projelerde görev almış, geniş bir uluslararası deneyime sahiptir. Bilimsel çalışmalarını Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerinde yürütmektedir.

Akademik Cv İçin Tıklayın...

  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page